هر آنچه که درباره لیفت با نخ نمیدانید

تغییرات پوستی بخشی از افزایش سن است و پوست شما به مرور زمان قدرت و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این منجر به افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوست صورت می شود. علاوه بر این، غضروف ها نیز ضعیف تر می شود و پوست اطراف خود را بالا نگه نمی دارند. با تغییر پوست و غضروف صورت، ممکن است متوجه افتادگی و شل شدن پوست روی صورت خود شوید.
یکی از گزینه هایی که می تواند صورت شما را جوان تر نشان دهد لیفت با نخ است. این یک روش کم تهاجمی است که در آن، پزشک فیبرها یا نخ های مخصوصی را زیر پوست شما قرار می دهد تا آن را به عقب برگرداند. این روش نسبت به جراحی پلاستیک هزینه کمتر و زمان بهبودی بسیار کمتری دارد. پزشک شما می تواند از لیفت با نخ همراه با تکنیک های دیگری مانند بوتاکس برای کاهش علائم پیری استفاده کند.
اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری درباره لیفت با نخ کسب کنید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ یک عمل زیبایی است که یک جایگزین کم تهاجمی برای جراحی لیفت صورت ارائه می دهد. لیفت با نخ ادعا می کند که پوست شما را با قرار دادن نوعی نخ پزشکی (PDO) در صورت شما سفت می کند و سپس با سفت کردن نخ، پوست شما را به سمت بالا می کشد. در واقع هدف از آن لیفت کردن و شکل بخشیدن به صورت یا سینه است. لیفت با نخ از مواد بخیه موقت و پزشکی استفاده می کند تا پوست شما را بخیه بزند تا کشیده شود.
لیفت با نخ از سال 1990 وجود داشته است، اما نوآوری در مواد مورد استفاده برای لیفت با نخ منجر به افزایش محبوبیت آن در سال های اخیر شده است.
کاندیدای معمولی برای استفاده از روش لیفت با نخ باید در اواخر دهه 30 تا اوایل 50 سالگی از زندگی خود باشند. فردی که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردار است و به تازگی علائم پیری را متوجه می‌شود، ممکن است از تاثیر ظریف بلند کردن نخ بیشترین سود را ببرد.
کسانی که به دلیل شرایط پزشکی که بیهوشی عمومی را مخاطره‌ آمیز می ‌کند و نمی ‌توانند جراحی لیفت صورت انجام دهند، نیز ممکن است لیفت با نخ را به عنوان جایگزین مطمئن ‌تری در نظر بگیرند.

لیفت با نخ چگونه کار می کند؟

روش لیفت با نخ به دو صورت عمل می کند. روش اول نسبتاً ساده است. با کشیدن نخ‌ های نازک و قابل حل در زیر پوست ، پزشک می‌ تواند پوست شما را در اطراف پیشانی ، گردن یا بالاتنه ‌تان محکم کند. خار های نامرئی و بدون درد روی پوست شما می ‌چسبند و مطمئن شوید که نخ بافت و ماهیچه ‌های زیرین شما را در حالی که نخ محکم کشیده می ‌شود، بگیرد.
هنگامی که یک نخ خاردار وارد می شود، پاسخ درمانی بدن شما آغاز می شود. حتی اگر توسط نخ ‌های زیر پوست آسیبی نبینید، بدن شما ماده بخیه را تشخیص می ‌دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب ‌دیده تحریک می‌ کند. کلاژن می تواند شکاف های موجود در پوست افتاده را پر کند و حالت ارتجاعی و جوان تری را به صورت شما بازگرداند.
به طور کلی، اثر اولیه روش لیفت با نخ این است که پوست سفت تر و ساختار یافته تر به نظر می رسد. پس از یک سال، با حل شدن بخیه ها، این اثر شروع به کاهش می کند. با این حال، یک اثر “جوان سازی” ثانویه وجود دارد که در جای خود باقی ماند و 3 سال یا بیشتر پس از عمل قابل توجه بود.

روش لیفت با نخ

روش لیفت نخ ممکن است بسته به منطقه مورد نظر شما و همچنین ترجیحات ارائه دهنده شما کمی متفاوت باشد. اما تکنیک اصلی معمولاً یکسان است.
برای شروع لیفت صورت یا بدن با نخ، از شما خواسته می شود در اتاقی که عمل شما در آن انجام می شود دراز بکشید. الکل و همچنین بی حس کننده موضعی، در حالی که پوست شما برای جراحی آماده می شود، اعمال می شود.
یک سوزن یا کانول نازک برای وارد کردن نخ ها در زیر پوست مورد استفاده قرار می گیرد و این فرایند ممکن است بین 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز داشته باشد. در این مرحله ممکن است فشار خفیفی یا سفت شدن زیر پوست خود احساس کنید.
در عرض چند دقیقه پس از بیرون آوردن سوزن‌ ها، عمل شما کامل می‌ شود و می ‌توانید آزادانه به خانه بروید یا به سر کار برگردید.

لیفت با نخ برای کدام قسمت های صورت و بدن مناسب است؟

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت که “افتادگی” دارند یا به مرور زمان کمتر سفت به نظر می رسند انتخاب می کنند. این مناطق عبارتند از:
• لیفت چانه و خط فک
• لیفت لیفت ابرو با نخ
• لیفت بینی با نخ
• لیفت شقیقه با نخ
• لیفت گونه ها با نخ
• لیفت پیشانی با نخ
علاوه بر این، لیفت با نخ نیز برای بلند کردن و سفت کردن سینه ها به خصوص بعد از بارداری و کاهش وزن نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

عوارض لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می شود، اما عوارض جانبی و خطراتی را نیز به همراه دارد.
پس از لیفت کردن پوست با نخ، تجربه موارد زیر غیر معمول نیست:
• کبودی
• ورم
• خون ریزی
• درد خفیف در محل وارد شدن نخ به پوست
15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارض از جمله ایجاد فرورفتگی در پوست بعد از لیفت کردن پوست با نخ وجود دارد. اما به طور کلی، عوارض احتمالی جزئی بوده و به راحتی قابل اصلاح هستند.
اما عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:
• واکنش آلرژیک به مواد موجود در مواد نخ
• خونریزی در نتیجه تجمع این روش در پشت پوست شما
• فرورفتگی قابل مشاهده یا کشیدگی در جایی که نخ ها وارد شده اند
• مهاجرت یا حرکت ناخواسته نخ ها که منجر به برآمده شدن پوست می شود
• درد زیر پوست به دلیل بیش از حد سفت یا نامناسب نخ قرار گرفتن نخ ها در زیر پوست
• عفونت در محل عمل
از بین تمام خطرات لیفت با نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. اگر متوجه علائم زیر شدید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:
• ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل عمل شما
• تورم بیش از 48 ساعت
• سردردهای مداوم
• تب
همچنین برخی افراد بعد از درمان متوجه می شوند که ظاهر صورتشان آنطور که انتظار داشتند نیست. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، حتماً قبل از انجام این درمان با جراح خود صحبت کنید تا بتوانید بدانید چه انتظاری دارید و همیشه یک جراح مجاز و واجد شرایط را برای انجام این روش انتخاب کنید.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

ریکاوری پس از لیفت موفق نخ بسیار کم است. در حالی که ممکن است مقداری تورم و کبودی قابل مشاهده باشد، در صورت تمایل می توانید بلافاصله به سر کار خود بازگردید. پس از لیفت کردن پوست با نخ، می توانید روال عادی خود را از سر بگیرید. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که صورت خود را به شدت مالش ندهید و در هفته های اولیه پس از عمل از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
انجمن جراحان پلاستیک آمریکا توصیه می کند که در چند هفته اول پس از کشیدن نخ از مرطوب کننده روزانه خود صرف نظر کنید و برای جلوگیری از غلتیدن روی بخیه های تازه قرار داده شده، سر خود را بالا نگه دارید. همچنین به شما توصیه می شود در هفته اول یا بیشتر پس از انجام لیفت با نخ از سونا و تمرینات با شدت بالا اجتناب کنید.

لیفت با نخ چقدر دوام دارد

 

نتایج باید بلافاصله پس از قرار دادن نخ ‌ها آشکار شوند، اما ممکن است در روزها و هفته‌ ها درست پس از قرار دادن آنها بیشتر متوجه شوید، زیرا تورم و کبودی شروع به کاهش می‌کند.
نتایج حاصل از لیفت با نخ دائمی نیستند. اثرات موفقیت آمیز معمولاً از 1 تا 3 سال طول می کشد. مانند سایر پرکننده های پوستی قابل حل، مانند بوتاکس، نخ های استفاده شده در این روش در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *